מאמרים חמים
דף בית / מאמרים / צמחי מרפא סיניים לבריאות הכלבים

צמחי מרפא סיניים לבריאות הכלבים

דרג את הכתבה

לעתים הכלב סובל מאיזשהי בעיה מתמשכת, בין אם רפואית ובין אם התנהגותית, ולנו אין דרך אמיתית לדעת מה הוא מרגיש ומה הוא רוצה לספר לנו, שהרי לדבר בשפתנו הוא אינו יכול. במקרים רבים, ימליץ איש מקצוע כדוגמת וטרינר או מטפל התנהגותי על טיפול בעזרת רפואה סינית, כדי לשפר את איכות חייו של הכלב ולנסות לייצר איזון, שכנראה הלך לאיבוד בדרך.

כידוע, העקרונות של הרפואה הוטרינרית הסינית המסורתית (TCVM) מתמקדים בפתרון לשורש הבעיה, או לדיסהרמוניה בגוף הכלב שמביאה לסימפטומים של הבעיה. פתרון זה מקל על הסימפטומים באופן טבעי, ומונע בעיות חמורות יותר בהמשך. לדוגמה, אנשים העוסקים ברפואה סינית נתקלים בחרדה כלבית- פוביה מרעשים, פחד, אגרסיה וחרדת נטישה כאשר הסימפטומים משקפים הפרעה בשן (shen- שוכן בלב, אבי הנשמות) הלב של הכלב.

״שן הלב״ מתואר כיכולת להרגיש רגועים בסביבה חדשה ולהשתלב בה. בעלי חיים בעלי שן לב חלש, מתקשים להרגיע את עצמם.הרגעת חרדת הכלב שלכם באמצעות כדורים, אמנם תתן לכם שקט ושלווה, אך לא תפתור את בסיס הדיסהרמוניה שמתחוללת בגופו של הכלב ומגבירה את הסימפטומים שלו. דיסהרמוניה זו יכולה להוביל להוביל לבעיות חמורות. נוסחת צמחי המרפא הסינית, חודרת ישר לבעיה בשן הלב של הכלב, ומתחילה לעבוד עליו מידית מן המסד ועד הטפחות. הסימפטומים מתבהרים ונעלמים כאשר מגיעים לשורש הבעיה ופותרים אותה.

איך צמחי המרפא מעלימים אלרגיות?

לפי הרפואה הוטרינרית הסינית, כאשר לכלב יש כבד בריא, הוא מתפקד כמשאבה על מנת לספק זרם חלק של צ׳י (Qi- מקור האנרגיה שלנו) או אנרגיית חיים, בכל גופו של בעל החיים. תגובה רגישה יתר על המידה לאלרגן באוכל גורמת לסטגנציה (קיפאון) בזרימה הנורמלית של הצ׳י, מה שגורם להווצרות חום בגופו של הכלב. חום או דלקת יכולים לעבור למספר מקומות, ובכלב אלרגי, החום עובר לעור שלו. העור החם והאדום של הכלב נפגש עם טמפרטורת הגוף הנורמלית שלו, ויוצר ״רוח״ שמגבירה את הרגישות לסביבה החיצונית, וגורמת לגירוי בעור.

בנוסף לכך, על פי הרפואה הוטרינרית הסינית, לבעל חיים בריא יש איזון מושלם בין שני כוחות בגופו- יין (yin- נוזלים) ויאנג (yang- חום). סטגנציה בצ׳י של הכלב ותגובות אלרגיות, מעוררות את היאנג אשר שורף את היין. חוסר האיזון הזה יותר הצטברות של ליחה שגורמת לריח מצחין, שמנוניות והרגשת דביקות בעורו של הכלב. לכן צריך תחילה להוריד את החום ולחדש את מלאי הנוזלים.

חשוב לזכור שלרפואה המשלימה מגוון פתרונות וכח רב בטיפול בבעיות מסוימות, אך ישנם מצבים / טיפולים להם אין מענה ונדרשת התערבות רופא וטרינר. עבור ביצוע תילוע לכלב, קבלת טיפול תרופתי, חיסונים שונים ושאר טיפולים נדרשים – מומלץ לפנות לוטרינר מן המניין להתאמת טיפול נכון.

Comments

comments

אודות Chineadmin

נגישות