מאמרים חמים
דף בית / מאמרים / השיניים מנקודת המבט של הרפואה הסינית

השיניים מנקודת המבט של הרפואה הסינית

השיניים מנקודת המבט של הרפואה הסינית
5 (100%) 1 vote

הטיפול באמצעות רפואה סינית בבעיות שונות, ובפרט בבעיות שיניים, מגיע ממקום של טיפול במקור הבעיה ולאו דווקא בתסמינים החיצוניים או בביטוי הבעיה על הגוף. למשל, בעיית חריקת השיניים שרבים סובלים ממנה, תתפס ברפואה הסינית כסימפטום ללחץ (סטרס) וחרדה, וכחלק מהטיפול יבקש המטפל להגיע לאיזון נפשי טוב יותר.

כמובן שגם הסימפטומים יקבלו משקל של התייחסות (כפי שנראה בהמשך עם כאבים), אך עיקר המאמץ יתרכז בשחרור מתחים על ידי עיסוי, צמחי מרפא עתירי מינרלים ואף דיקור סיני.
במקרי קצה אף ימליץ המטפל לאמץ סגנון חיים שונה ואורח חיים תזונתי אחר.

השיניים ברפואה הסינית

על פי הרפואה הסינית, השיניים הן הרבה מעבר לכלי לעיסה. אפשר לקבל באמצעותן אפילו מידע אודות הרגלי התזונה של האם במהלך ההיריון. אכן, צמיחתן של השיניים מתחילה עוד בהיותנו עובר ברחם האם וממשיכה בשנתיים הראשונות שלנו באוויר העולם, מלווה בכאבים רבים. תפקיד השיניים בהתפתחות של מערכת העיכול לפי הרפואה הסינית הוא חשוב ומהותי.
כמובן שלשיניים תפקידים רבים ומרובים.

בשעת הדיבור, השיניים שלנו עוזרות לנו לבטא מילים כראוי. כשאנו סובלים מכאבי שיניים (בין אם באופן קבוע או לסירוגין) מדובר בכאב בלתי נסבל. פתגם סיני עתיק אומר ״כאב שיניים הוא לא מחלה, אבל כאשר הוא תוקף – הוא רוצח״.
האמת היא שאת מרבית כאבי השיניים אפשר למנוע על ידי טיפול נכון כמו צחצוח, שימוש בחוט דנטלי ושטיפת פה, וטיפול מונע הוא בעצם הכל, אבל אם כבר הגענו לבעיה כזו – כדאי להכיר דרכים אלטרנטיביות לטיפול ולהרגעה.

הרגעת כאבי שיניים

הרפואה הסינית המסורתית תופסת זיהומי פה כתוצאה של בעיות בכליות, שכן הכליות בעלות השפעה רבה על העצמות, על השיניים ועל החניכיים. כליות חסרות ין מביאות לחסינות פחותה של חלל הפה, ובפרט לשיניים חלשות. לפיכך, שמירה על התפקוד הכלייתי חשובה ומכרעת בשמירה על פה בריא.

עשבי תיבול מסוימים מהווים דרך ריפוי אלטרנטיבית לכאבי שיניים. עבור מקרים קלים יותר, אפשר לשלב משחת שיניים ותמצית שמן עץ התה כתרופה ביתית לכאבי חניכיים ושיניים.
דרך טיפול נפוצה מאוד מתמקדת בעשבים כדוגמת Bu Gu Zi ואחרים אשר שפשוף שלהם סביב השיניים והחניכיים מספר פעמים ביום משכך את הכאב תוך יומיים-שלושה בצורה דרסטית.
לחיצה על נקודות ספציפיות יכולה להיות יעילה בחלק גדול מהמקרים, אבל חשוב ללחוץ במקומות המתאימים, ולכן מומלץ לבצע את זה עם מטפל מקצועי כדי להפיק את המירב מהלחיצה.

מתי צריך לפנות לרפואה הקונבציונלית?

חשוב לזכור, על אף האפשרויות הרבות לטיפול והרגעה, בהרבה מן המקרים שבהם יתעוררו כאבי שיניים לא תמצאו תשובה ברפואה הסינית, מאחר ונדרשת התערבות רפואית. צמחים אפקטיביים ככל שיהיו לא יכולים להיות תחליף עבור כתרים בשיניים או טיפול שורש מתבקש, וגם לא לסתום חורים או למלא שברים וסדקים. לכן, גם מטפל אלטרנטיבי ינחה אתכם במצבים מסוימים לגשת לרופא שיניים לבצע את הטיפול הנדרש, וכל מה שתואר מהווה בסיס להרגעה זמנית של הכאבים ולא מעבר.

Comments

comments

אודות Chineadmin

נגישות