מאמרים חמים
דף בית / מאמרים / טיפול בכאבי גב תחתון באמצעות דיקור סיני

טיפול בכאבי גב תחתון באמצעות דיקור סיני

טיפול בכאבי גב תחתון באמצעות דיקור סיני
5 (100%) 1 vote

כאבי גב יכולים לשבש לנו לגמרי את איכות החיים. אי-השקט שהכאב מביא איתו גדול ומעיק. יש שיאמרו שמדובר באחת מתופעות הכאב השכיחות ביותר בעולם המודרני, שרבים סובלים ממנה ברמה כזו או אחרת. זו גם הסיבה לכך שמוצעים מגוון טיפולים ואמצעים להתמודדות עם התופעה, מכל קשת האפשרויות.

גורמים שונים עלולים להביא למצב של כאב: פריצת דיסק, בלט דיסק, חבלה, דלקת, שרירים תפוסים, מתיחת רצועות, פציעה ועוד.

הסיבות הנפוצות הללו יכולות לקבל טיפול בעזרת דיקור סיני, ולהקל על הכאב.
הדיקור עצמו יטפל בזרימת האנרגיה / הצ׳י במרידיאנים באיזור הגב, וחשובה מאוד רמת הדיוק של הדיקור הסיני כדי להגיע למטרה המרכזית של הרפואה הסינית – קבלת איזון תנועת הצ׳י באיזור הכואב.

טיפול מוצלח מאוד הוא כזה שכבר לאחריו רמת הכאב יורדת בצורה משמעותית, אך ייתכן שלא כך יהיה הדבר כבר מיד לאחר הטיפול הראשון ויהיה זה תהליך. לעתים כבר בקימה ממיטת הטיפול אפשר יהיה לחוש בשחרור חלק מן המוגבלויות בתנועה והגדלת טווח התנועה, וזה כמובן נהדר.

זכרו כי גם אם לאחר הטיפול הראשון יש הקלה משמעותית בכאב, אין משמעות הדבר שפתרנו את הבעיה. זו הקלה בסימפטומים וייתכן שתהליך הריפוי עצמו של הבעיה יהיה ארוך יותר כדי להגיע לאיזון מושלם ול״חזרה לשגרה״. יחד עם זאת, הקלה והפחתת כאבים בגב התחתון תתן לנו אוויר לנשימה ויכולת להמשיך את הטיפול בצורה טובה ואופטימית יותר, וגם זה מאוד חשוב בתהליך לריפוי.

לפני הדיקור – מה עוד כדאי לנסות?

כמובן שמומלץ להתייעץ באיש מקצוע מעולם הפיזיותרפיה ולקבל המלצות לתרגילי מתיחות או תנועה להקלה על הכאב, לצד תרגילים לחיזוק הגב התחתון. אפשרות נוספת היא לבצע עיסוי מקומי או לחמם את המקום הכואב, במקרים רבים דווחה הקלה בכאב נקודתי בעזרת הדרכים הללו.

איך מתבצע הדיקור הסיני?

כשמדובר בכאבים, ישנן כמה אסכולות לטיפול, כאשר המרכזית שבהן גורסת שלא כדאי לבצע דיקור ישירות בנקודות הכאב, כי אם בנקודות מעט רחוקות יותר על המרידיאנים שזקוקים לכך. הסיבה להעדפה זו טמונה בחשש לייצר החמרה במצב ולהגביר את הכאב במקרה של כשלון.

העיקרון הטיפולי הוא החיבור שבין הגב לרגל ולעכוז למשל, לכן אלו מועמדים אפשריים לדיקור במקרה של כאב גב תחתון.

במהלך הדיקור מוחדרות מחטים דקות לאותן נקודות מדוברות, במצב שכיבה (או בישיבה במצבים מסוימים), ולרוב הטיפול יימשך 45-60 דקות.

מה בעצם עושה הדיקור הסיני?

עקרונית, הדיקור בעזרת המחטים מביא לזרימה מוגברת של דם, ובכך למעשה מפחית את הלחץ על כלי הדם, העצבים מביא להרפייה של השרירים.

בנוסף, דיקור משחרר אנדרופינים מהמח שלמעשה מפחיתים כאב כדרך הגוף שלנו.

נהוג לייחס סגולות ויתרונות נוספים לדיקור סיני, ובנוסף הוא מייצר תגובה אנטי דלקתית באיזורים בהם מוחדרות המחטים.

לסיכום, טיפול בכאבי גב בעזרת דיקור סיני הוא דרך טובה לטיפול ללא תופעות לוואי, וכזה שבאמת יוצר איזון מושלם ובשונה מכדורים לשיכוך כאב – מטפל בבעיה לא באופן זמני כי אם לאורך זמן.

Comments

comments

אודות Chineadmin

נגישות